1942: Paul Simon przychodzi tego dnia na świat. Ten amerykański wokalista, kompozytor, producent i gitarzysta zasłynął jako członek duetu Simon & Garfunkel. W 1968 roku muzycy ci nagrodzeni zostali statuetką Grammy za utwór „Mrs. Robinson”. Po zakończeniu współpracy z Artem Garfunkelem kontynuował karierę solową, wydając w 1972 roku płytę „Paul Simon”.

1947: W kalifornijskim mieście Monterey na świat przychodzi Sammy Hagar, znany z zespołów Montrose i Van Halen.

1960: Dzień urodzin Josepha Bellardiniego – znanego lepiej jako Joey Belladonna – wokalisty zaliczanego do „Wielkiej Czwórki” thrash metalu zespołu Anthrax. Jego losy w Anthrax są nad wyraz burzliwe. Wielokrotnie opuszczał bądź był wyrzucany z zespołu ze względu na swój brak zaangażowania w działalność grupy. Nie przeszkodziło mu to jednak nagrać z nowojorską grupą jedne z najbardziej klasycznych albumów bandu, w tym: „Spreading the Disease”, „Among The Living” oraz „For All Kings”. Każdy fan Anthrax powinien zapoznać się z autobiografią Scotta Iana zatytułowaną „I’m The Man. Autobiografia tego gościa z Anthrax”, wydaną nakładem In Rock Music Press.

1965: The Who nagrywają tego dnia jeden ze swoich największych przebojów – „My Generation”. Utwór zostaje zarejestrowany w londyńskim Pye Studios. Zaraz po premierze utwór dotarł do 2. miejsca UK Singles Chart, a następnie zdetronizował The Seekers i ich piosenkę „The Carnival Is Over” z miejsca pierwszego. W późniejszych wywiadach Roger Daltrey (wokalista zespołu) wspominał, że specyficzne jąkanie w utworze było wymuszone koniecznością dopasowania słów do muzyki. Co ciekawe, skłoniło to kilka stacji do zaprzestania emisji utworu, gdyż obawiano się, że piosenka może urazić osoby jąkające się na co dzień.

1984: Po raz drugi w historii U2 dociera do 1. miejsca na brytyjskiej liście najlepszych albumów (UK Albums Chart). Tym razem sukces przyniósł im doskonały album „The Unforgettable Fire”. Wyprodukowana przez Briana Eno i Daniela Lanoisa płyta zawierała również wielki przebój „Pride (In The Name Of Love”).

2008: Tego dnia, na swojej stronie internetowej, Ringo Starr umieścił nagranie wideo skierowane do fanów. W jego trakcie muzyk zaznacza, że nie ma już ani czasu, ani chęci dawać autografy swoim miłośnikom. Prosi ponadto, aby nie wysyłać mu już żadnych listów ani maili – nie chce ich i nie będzie na nie odpisywał. Finito.

(Łącznie odwiedzin: 199, odwiedzin dzisiaj: 1)