1946: W brytyjskim mieście Swidon na świat przychodzi Justin Hayward, znany z gry w legendarnym zespole The Moody Blues.

1946: Dan McCafferty, charyzmatyczny wokalista kultowego zespołu Nazareth, przychodzi na świat w szkockim mieście Dunfermiline.

1972: Joe Cocker, wraz z sześcioma członkami swego koncertowego zespołu, zostaje aresztowany po koncercie w Adelajdzie. Policja miała odnaleźć w pokojach muzyków ślady marihuany oraz heroiny. Co prawda nie postawiono im zarzutów (co już samo w sobie jest podejrzane), kazano za to opuścić kraj w ciągu czterech godzin.

1977: Na atak serca umiera Bing Crosby. Bezpośrednim powodem zawału była zbyt obciążająca dla organizmu rundka w golfa, podczas pobytu muzyka w Hiszpanii. Bing Crosby miał 74 lata.

2003: Ze względu na pogłębiające się drżenie rąk Ozzy’ego Osbourne’a przesunięta zostaje europejska trasa artysty. Muzyk, wraz z żoną, zaczynają wizyty u lekarzy w celu odpowiedniego zdiagnozowania dolegliwości, przypominającej objawami chorobę Parkinsona. W pewnym momencie muzyk dowiaduje się nawet, że cierpi na… stwardnienie rozsiane! Okazuje się to jednak błędną diagnozą. Niestety, widmo tej choroby wydaje się prześladować rodzinę muzyka – w 2012 roku stwardnienie wykryto u jego syna – Jacka Osbourne’a.

2007: O ile zdecydowanie bardziej cenimy sobie talent Dave’a Grohla, o tyle nie możemy odmówić Chesterowi Beningtonowi ducha godnego lidera Foo Fighters. Tego dnia wokalista zespołu Linkin Park łamie rękę podczas koncertu w Melbourne, odmawia jednak przerwania występu i wytrzymując ból jeszcze przez ponad godzinę śpiewa dla fanów zespołu.

2013: Ukazuje się płyta zespołu Piersi zatytułowana „Piersi i przyjaciele 2”. Na albumie znalazła się jarmarczno-biesiadna piosenka „Bałkanica”, która zrobiła oszałamiającą karierę wśród miłujących grilla Polaków. Artystycznie jednak nie było najlepiej… to już nie te czasy i nie ten potencjał, jak w latach, gdy Piersiom przewodził Paweł Kukiz.

2014: Tego dnia pojawia się na rynku zupełnie nowy singiel Davida Bowiego. Jazzujący utwór „Sue (Or In A Season Of Crime)” trwa ponad siedem i pół minuty, nie należąc do najlżejszych spośród utworów, jakie David napisał w czasie swojej kariery. Utwór promuje album kompilacyjny „Nothing Has Changed”. W zmienionej aranżacji zostanie również umieszczony na płycie „★”.

2016: Ukazuje się, kolejny już w bogatej dyskografii zespołu, album Perfectu. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do zawartości dzieła, artyści postanowili nazwać płytę „Muzyka”. Album o tyle ciekawy, że jest to dla zespołu pierwsza próba nagrania materiału całkowicie akustycznego. Płytę promował utwór „Dobre dni”.

(Łącznie odwiedzin: 127, odwiedzin dzisiaj: 1)