1957: W Manchesterze na świat przychodzi Chris Joyce, perkusista i jeden ze współzałożycieli zespołu Simply Red.

1963: W wieku 48 lat umiera Edith Piaf. Jej ciało przetransportowano w tajemnicy z południa Francji do Paryża, aby zbudować mit, iż artystka odeszła właśnie w stolicy kraju. W ceremonii pogrzebowej udział wzięło ponad 40 tysięcy fanów.

1978: W hotelu Chelsea w Nowym Jorku policja odnajduje ciało Nancy Spungen. Oskarżony o morderstwo Sid Vicious zostaje aresztowany dzień później.

1990: Pierwszy występ Dave’a Grohla z zespołem Nirvana. Muzycy dają koncert w klubie North Shore Surf w Olympii.

1997: Britpopowy zespół The Verve rozpoczyna czterotygodniowy okres dominacji na liście UK Albums Chart, a to dzięki sukcesowi swojego trzeciego albumu – „Urban Hymns”. Zawarte na płycie przeboje „Bitter Sweet Symphony” oraz „The Drugs Don’t Work” spowodowały, że do chwili obecnej płyta znajduje się w pierwszej dwudziestce najlepiej sprzedających się albumów w historii Wielkiej Brytanii.

1997: John Denver, popularny amerykański muzyk, ginie w wypadku lotniczym. Pilotowany przez artystę eksperymentalny samolot uległ awarii i runął w wody Pacyfiku.

1999: Tommy Lee, perkusista znany z zespołu Mötley Crüe, zostaje wypuszczony z więzienia za kaucją 5000 dolarów. Trzeba jednak przyznać, że muzyk na areszt sam aktywnie zapracował. Podczas występu w Karolinie Północnej, dwa lata wcześniej, zaczął podburzać tłum do zaatakowania jednego z ochroniarzy, ponadto wylał mu na głowę swojego drinka.

2006: Justin Hawkins ogłasza swoje odejście z brytyjskiego zespołu The Darkness. Powód? Kontynuowanie odwyku. Hawkins nie mógł poradzić sobie z uzależnieniem od narkotyków, a życie w trasie jeszcze wzmacniało jego autodestrukcyjne tendencje.

(Łącznie odwiedzin: 85, odwiedzin dzisiaj: 1)