Lata siedemdziesiąte poprzedniego wieku wręcz obfitowały w znakomite wydawnictwa płytowe. Ten krążek jest jednym z nich a w dyskografii tej grupy jest dla mnie absolutnym absolutem. Unidentified Flying Object czyli po prostu UFO i album „No Heavy Petting”. Płyta ukazała się w maju 1976 roku nakładem wytwórni Chrysalis. Była już trzecim albumem nagranym z nowym gitarzystą Michaelem Schenkerem, współzałożycielem grupy Scorpions. I właściwie od jego pojawienia się w UFO nastąpił skok jakościowy. 
„No Heavy Petting” jak większość płyt z tamtych lat była wydawnictwem krótkim. Ledwo 35 minut i kilka sekund muzyki. Ale za to jak wyśmienitej. Na gitarze bryluje wspomniany już wcześniej Michael Schenker a wokalem tarmosi nasze uszy Phil Mogg. Dziewięć doskonałych kompozycji. Już od pierwszych taktów dynamicznego „Natural Thing” czuje się powiew świeżości jaki wniósł Schenker ze swoją znakomitą grą na gitarze. Nadał temu zespołowi dużo melodyjności co w porównaniu z dwoma pierwszymi, nieco siermiężnymi albumami rzucało się od razu do ucha. Kolejne utwory „I’m A Loser” i „Can You Roll Her” to również kawał ostrego ale zarazem melodyjnego rocka. A po nich prawdziwa perła, przecudnej urody ballada „Belladonna”, przy której zapewne niejedno damskie serce zostało uwiedzione. Potem jeszcze tylko żywiołowy „Reasons Love” i koniec strony „A”.
Na drugiej stronie tylko cztery nagrania, zaczyna je „Highway Lady” z gitarową solówka Schenkera, potem jest monumentalny „On With The Action” brzmiący jak wczesny Deep Purple, znów ze znakomitą gitarą Schenkera. Ósmym nagraniem jest „A Fool in Love”, chyba najsłabszy na tej płycie. Stylistycznie pasujący do reszty ale jednak czegoś mu brakuje. I na koniec perła numer 2 czyli „Martian Landscape”. Cóż za znakomity kawałek ! Niesamowita zmiana rytmów, wokal Mogg’a i znów ta niesamowita gitara Schenker’a w końcówce tego nagrania. Reasumując: Znacie ? To posłuchajcie jeszcze raz. Nie znacie ? To obowiązkowo musicie nadrobić to niedociągnięcie.
Jacek Liersch

(Łącznie odwiedzin: 576, odwiedzin dzisiaj: 1)