Facebook
Instagram
YouTube

ZAPOWIEDZI

W BOCZNEJ ULICY. HISTORIA MUZYKI NIEGRANEJ 1968-1976

RA’ANAN CHELLED

Prawdziwa gratka dla fanów klasycznego rocka, hard rocka, blues rocka, folku, psychodelii z przełomu lat 60. i 70. „W bocznej ulicy. Historia muzyki niegranej 1968 – 1976” to skarbnica wiedzy na temat zapomnianych zespołów z całego świata, które tworzyły wspaniałą muzykę, niejednokrotnie na poziomie niemal porównywalnym z gigantami pokroju Led Zeppelin czy Deep Purple, ale które – z różnych powodów nie dostały (lub nie wykorzystały) szansy na zaistnienie w mainstreamie. Znajdą się tu opisy ponad 100 zespołów, w tym m.in. chilijska Aguaturbia, niemiecki Amon Duul II, japoński Blues Creation (band), izraelski The Churchills-Jericho Jones-Jericho., amerykańskie Josefus, Dust (band), Sir Lord Baltimore , The Damnation of Adam Blessing czy brytyjskie Incredible Hog, The Groundhogs, Hawkwind.

JAMES HETFIELD. CZŁOWIEK Z METALU.

MARK EGLINTON

Niezwykle wysoka pozycja Metalliki w panteonie rocka nie podlega najmniejszej dyskusji. Droga, jaką zespół przeszedł od roli pioniera thrash metalu do zapełniającego stadiony giganta rocka w dużej mierze stanowi zasługę wokalisty, gitarzysty i współzałożyciela formacji, Jamesa Hetfielda. Jego dominujący i od razu rozpoznawalny sposób bycia wpływał na każdy krok, postawiony przez Metallikę w ciągu wielu lat bytności na scenie.

Wychowany w niezwykle religijnym domostwie od swoich nastoletnich lat pozostawał fanem zespołów takich jak Black Sabbath i Motörhead. Przedzierając się wraz z zespołem przez rozsadzaną pierwotną siłą scenę thrash metalową Hetfield wdarł się z hukiem do głównego nurtu dzięki powodzeniu piątej płyty zespołu, nazywanej powszechnie „Czarnym albumem”. Tym samym zapewniając sobie należne miejsce wśród największych gigantów muzyki.

A jednak, patrząc na historię zespołu zza kulis dostrzeżemy skomplikowane mechanizmy prowadzenia formacji, na którego czele stał geniusz mający swoje własne demony do przezwyciężenia. Ta osobista walka odbiła się także na funkcjonowaniu Metalliki, której przyszłość stanęła w pewnym momencie pod znakiem zapytania. Jego niedawna wewnętrzna odnowa stanowi nie tylko osobisty, ale również zawodowy triumf woli. Książka, którą Państwu prezentujemy stanowi pierwszą próbą pełnego opowiedzenia życia i losów tego niezwykłego człowieka.

Zapisz się do Newslettera aby otrzymywać informacje o naszych nowościach, zapowiedziach i wydarzeniach!

Zapowiedzi
3.43 (68.57%) 7 votes