Facebook
Instagram
YouTube
Zawodowo związany jestem z branżą wydawniczą. Współpracuję również z czasopismem Lizard Magazyn, DNA Muzyki, HeavyRock, Rock Hard oraz z Radiem Poznań. Jestem tłumaczem książki „W bocznej ulicy. Historia muzyki niegranej 1968-1997”, która ukaże się drukiem w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Blog, który właśnie przeglądacie przygotowany został przez fana muzyki dla fanów – głównie w celu zebrania w jednym miejscu moich tekstów, które rozbiegły się w najróżniejsze zakątki internetu.
Blog stanowi również uzupełnienie strony facebookowej o tej samej nazwie, czyli właśnie “Muzyka z Bocznej Ulicy”. Gawędzimy tam sobie, jak kilku fanów potrafi rozmawiać przy kufelkach piwa w ulubionym pubie. Skupiam się na gatunkach muzycznych coraz częściej spychanych na margines – tych, które wiele osób z lekkim, pogardliwym prychnięciem kwituje stwierdzeniem: “niemodne starocie”. Mam na myśli psychodelię, awangardowy rock, folk, progresyw, wczesny hard rock (nie ten stadionowy!) – wymieszanych w różnych proporcjach i natężeniu. Czasami sięgamy też dalej – od awangardowego Black Metalu po potężne brzmienie doom metalowych formacji. Niemodne? Kurczę, może i niemodne. Ale dla mnie nie ma to żadnego znaczenia.
Jeżeli postanowicie śledzić Fanpage, to codziennie odnajdziecie na stronie “Muzyka z Bocznej Ulicy” kolejne propozycje kapel, dla których warto stracić kilka godzin wyrwanych z życiorysu. Nie zabraknie też kilku informacji przybliżających dokonania muzyków. Nie za wiele jednak – więcej będzie o emocjach związanych z muzyką. Bo w muzyce o emocje przecież chodzi. Jeżeli jednak ktoś ma ochotę poczytać więcej, to dłuższe teksty znajdzie właśnie tutaj – na moim skromnym blog. Od recenzji po artykuły i wywiady z uznanymi Twórcami.
Głównym założeniem, które przyświeca mi w prowadzeniu tak fanpage jak i bloga jest jednak wyłącznie chęć dzielenia się muzyką z innymi ludźmi, entuzjastycznie nastawionymi do “niemodnych staroci” które tak bardzo kocham!
Pozdrawiam,

Kuba Kozłowski

REDAKCJA:
REDAKTOR NACZELNY: Kuba Kozłowski
WSPÓŁPRACA RECENZENCKA: Jacek Liersch, Radio Poznań
MZBU Bio
5 (100%) 16 votes